Zajęcia dla dzieci

Szkoła - rysowanie piaskiem, Ebru

Pracownia Artystyczna Febus

ZAJĘCIA Z PIASKOWEJ ANIMACJI

 

Zapraszamy do szkoły Piaskowej Animacji wszystkie dzieci od lat 5. Będą w niej mogły poznać tajemnicę piasku, światła i cieni, tworzyć własne obrazy, scenariusze, bajki, kreskówki i filmy. Spróbują siebie w nowej roli. A może odkryją swój talent w nowoczesnej sztuce Piaskowej Animacji ?

Grupy po 6 osób.

Zajęcia Piaskowej Animacji dla dzieci:

Od 5 do 6 lat – zajęcia odbywają się w formie gier na piasku, podczas których dziecko wraz z nauczycielem uczy się malować formy, dzięki którym będzie mogło tworzyć różne przedmioty, rośliny, zwierzęta, owady itd. Ta metoda sprzyja koncentracji uwagi, rozwija wyobraźnię oraz małą motorykę palców.

Czas trwania zajęcia 45 min.

Od 6 do 8 lat – na zajęciach dzieci poznają różne bajki i uczą się różnych ćwiczeń związanych z Piaskową Animacją. Wraz
z nauczycielem dzieci uczą się malować postaci z bajek pod muzykę. W drugim roku zajęć dziecko piszę swoją bajkę, do której robi ilustracje obrazów. W trakcie zajęć dziecko rozwija pozytywne obrazowe myślenie, pewność siebie, wyobraźnię, wyrażanie siebie. Zajęcia pozwalają odkrywać dziecku w sobie nowe talenty pisarskie oraz plastyczne.

Czas trwania zajęcia 60 min.

Od 9 do 16 lat  –  podczas zajęć dzieci dokładnie studiują techniki Piaskowej Animacji, różne ćwiczenia malowanie na piasku poszczególnych obrazów, pisanie scenariuszy do filmów piaskowej animacji, kreskówek, robienia szkiców do scenariusza, dobieranie i montaż muzyki, montaż filmów piaskowej animacji. W zadanej tematyce lekcji dzieci uczą się tworzyć pewne obrazy jak również wymyślać własne. Dzięki zajęciom u dziecka wzrasta poczucie własnej wartości, wiara w siebie i swoje zdolności.

Czas trwania zajęcia 60 min.

Zajęcia z Piaskowej Animacji dla dzieci pomogą:

  • rozwijać procesy poznawcze (uwagę, percepcje, pamięć, przestrzenną wyobraźnie, myślenie obrazowe)
  • rozwijać kreatywność oraz talenty plastyczne
  • rozwijać umiejętności komunikacyjne
  • harmonizować stan emocjonalny u dziecka
  • rozwijać motorykę rąk

Dzięki zajęciom w szkole Piaskowej Animacji, dziecko nie tylko nauczy się malować wspaniałe piaskowe obrazy, również będzie mogło tworzyć niesamowite animacyjne historie.

Piaskowa Animacja to niesamowita sztuka która uspokaja i daje przyjemność. Malowanie piaskiem potrafi zaciekawić każdego niezależnie od wieku.

Piaskowa Animacja – to tworzenie dynamicznie przenikających się z jednego do drugiego obrazów. Wysoki poziom artyzmu
od razu urzeka widza swoją oryginalnością. Fantastyczne obrazy i muzyka, wywołują u widza niezwykłe wrażenia, uczucia i marzenia. Wytkane w ziarenkach piasku, świetle i cieniach obrazy dają artyście możliwość przekazania tego, czego nie można czasami powiedzieć słowami. Zajęcia z piaskowej animacji rozwijają nie tylko kreatywne myślenie i artystyczną wyobraźnię,
ale też koncentrację i umiejętności motoryczne rąk.

Po zajęciach w szkole dziecko będzie mogło:

  • samodzielnie malować piaskiem obrazy
  • tworzyć własne scenariusze i kreskówki
  • tworzyć filmy piaskowej animacji
  • przegotowywać własne występy

Zajęcia 1 raz w tygodniu.

Koszt 150 zł. za miesiąc.

 

ZAJĘCIA ZE SZTUKI EBRU- MALOWANIA NA WODZIE

Warsztaty Ebru – Malowanie na wodzie

 

Warsztaty Ebru – Malowanie na wodzie

Ebru- tradycyjna turecka sztuka zdobienia papieru. Misterne wzory malowane na wodzie zachowane zostają przez przyłożenie kartki papieru do jej powierzchni, tworząc przepiękne, zadziwiające, niezwykle dynamiczne obrazy.

Podczas zajęć, po krótkiej prezentacji teoretycznej, z pomocą prowadzącego uczestnicy wykonują obrazy Ebru.

Od 5 do 6 lat – Zapoznanie się z techniką Ebru, główne tematy to rysowanie kwiatów i prostych form na wodzie. Ta sztuka sprzyja koncentracji uwagi, rozwija wyobraźnię.

Czas trwania zajęcia 45 min.

Od 6 do 8 lat – Zapoznanie się z techniką Ebru, główne tematy to rysowanie kwiatów, kosmos, podwodny świat oraz uczymy się zdobienia przedmiotów. Ta sztuka sprzyja koncentracji uwagi, rozwija wyobraźnię.

Czas trwania zajęcia 60 min.

Od 9 do 16 lat- Zapoznanie się z techniką Ebru, główne tematy to rysowanie kwiatów, kosmos, podwodny świat oraz uczymy się zdobienia przedmiotów. Ta sztuka sprzyja koncentracji uwagi, rozwija wyobraźnię.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Koszt: 150 zł. miesięcznie.

 

„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)
Zobacz co u nas słychać