15:30  Warsztat malowania na wodzie, warsztat ceramiczny.
15:40  Warsztat nauki gry na bębnach.
16:25  Warsztat taneczny.
17:20  Warsztat nauki gry na bębnach.
18:20  Koncert  AccordBit w wykonaniu Dmytro Reshetnyk.
19:15  Warsztat taneczny.
20:00  Bajka malowana piaskiem „Kopciuszek”.

Celem wydarzenia jest zacieśnianie więzi rodzinnych, ponieważ I edycja projektu skierowana jest dla rodzin tak aby jej członkowie wspólnie zaangażowali się w warsztaty. Ma za zadanie nauczyć prawidłowej komunikacji niewerbalnej i pokazując jak aktywnie i wspólnie można spędzić czas.
Dzięki możliwości realizacji zadania uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać nowe, innowacyjne i nieznane formy sztuki. Projekt ma otworzyć u uczestników chęć do rozwoju własnej twórczości, zaś kontakt z żywą sztuką pozwoli odkryć własne talenty plastyczne, teatralne oraz muzyczne. Udział w wydarzeniu ma za zadanie pobudzić kreatywność, koncentrację i wyobraźnię. Reasumując nowe doświadczenie uaktywni uczestników do konwersacji bezpośredniej pomiędzy sobą, nie za pomocą internetowych komunikatorów, a być może w przyszłości pomoże w odnalezieniu nowej drogi życiowej skierowanej na rozwój w dziedzinie sztuki i kultury.  Przedsięwzięcie ma na celu promocję młodych artystów podkarpacia oraz artystów zagranicznych.
Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z tajnikami niezwykłej metody malarskiej oraz spróbują sil i wyobraźni aby stworzyć niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju obrazy i nie tylko. Obrazy i wykonane rękodzieła uczestnicy zabiorą ze sobą.
Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie innowacyjna sztuka bajka malowana piaskiem. Projekt przybliży jedną z najbardziej rzadkich sztuk piaskową animację. Widzowie oglądając spektakl zobaczą jak tworzą się kolejne obrazy bajki, co pobudzi ich wyobraźnię i wyostrzy koncentrację. Widz oglądając przesypujący się między palcami artysty piasek, słysząc uspokajające dźwięki muzyki zrelaksuje się a sztuka zadziała kojąco na jego zmysły. Piaskowa sztuka jest odprężająca, pozwoli widzowi zapomnieć o wszechobecnym w jego życiu stresie oraz korzystnie wpłynie na rozwój pracy mózgu.
Projekt ma również za zadanie być wydarzeniem cyklicznym rozsławiającym Rzeszów jako miejsce przyjazne innowacyjnym formom sztuki innych kultur oraz wartości rodzinnych.
 Wydarzenie dofinansowane z budżetu Gminy Miasta Rzeszów oraz Fundacji Wielkiej Matki.
 Pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Patronat medialny Echo Rzeszowa oraz Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa.
Rzeszów - stolica innowacji