O nas

Celem Fundacji jest wspieranie kobiet i dzieci w życiu społecznym, zawodowym, kulturalnym i osobistym. Wspieranie edukacji i sztuki.

Kobieta- Matka odgrywa ważną rolę w życiu rodzinnym i społecznym. To właśnie matka wychowuje następne pokolenie, a mianowicie społeczeństwo w którym żyjemy i rozwijamy się. Moralności, ideologie i wszystkie wartości mają początek w rodzinie. Ale we współczesnym świecie w pogoni za karierą i pieniądzem, wydaje się, że kobiety zapomniały o sobie, o tym co jest ważne dla nich, dla rodziny, dla naszego społeczeństwa i świata. Wiele kobiet napotyka na swojej drodze problemy związane z wychowaniem dzieci, relacjami damsko-męskimi oraz zmęczeniem i wyczerpaniem psychicznym, fizycznym i zawodowym. Fundacja to miejsce gdzie każda kobieta będzie mogła uzyskać pomoc w odpowiedniej dziedzinie. Miejsce rozwoju kobiet.

Edukacja dzieci, wdrążenie nowych metod oraz stworzenie platformy rozwoju dzieci i ich potencjału to jedna z głównych celi Fundacji Wielkiej Matki. Rośnie zupełnie nowe pokolenie dzieci, a stare metody stają się nie aktualne, bo nasze społeczeństwo jest bardziej świadome.

„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)
Zobacz co u nas słychać